Genelec 8320APM-PACK Studio Monitor - Dark Grey
Brand
GENELECGENELEC
3% OffGENELEC
Out of stock
SKU
8320APM-PACK
Special Price AED4,965.00 Regular Price AED5,118.00
The Genelec Stereo 8320APM Studio bundle offers a pair of 8320A active monitors together with the GLM 2.0 Genelec Loudspeaker Manager kit and 9130AP Volume Control.
Genelec 8320A SAM Active Studio Monitors Pack
Main Features
  • 4 inch woofer and 3/4 inch tweeter
  • Minimum Diffraction Enclosure (MDE) die-cast from recycled aluminium
  • Directivity Control Waveguide (DCW™)
  • Balanced analogue XLR inputs
  • 2 x 50 W Genelec Class D amplification